020560056 ring fackets hjälptelefon

Ledamöter i LO-Folksamkommittén


Publicerad Uppdaterad
Kopiera länk för delning

Presidium

Mikael Andersson, ordförande
073-301 76 24
E-post mikael.j.andersson@lo.se
LO-distriktet i Skåne

Michael Sjöö, vice ordförande 
0470-75 33 58, 070-831 66 58
E-post michael.sjoo@folksam.se
Folksam 

Veronica Florén, sekreterare
076-100 01 42
E-post veronica.floren@folksam.se
Folksam Helsingborg

LO-ledamöter

Hanna Gunnarsson
010-601 13 69
E-post hanna.gunnarsson@byggnads.se
Byggnads Skåne

Anders Kristiansson
0705-91 67 89
E-post anders.kristiansson@sef.se
Elektrikerna 8

Jan Clausen
042-21 28 16, 070-600 52 94
E-post jan.clausen@fastighets.se
Fastighets

Thomas Persson
0708-15 57 01
E-post perssonthomas@gmail.com
GS-facket

Jessica Persson
010-450 81 10, 073-690 57 10
E-post jessica.persson@handels.se
Handels

Susanne Blom
070-168 98 44
E-post susanne.blom@hrf.net
HRF avd Syd

Catrine Sunesson
044-20 78 46
E-post catrine.sunesson@ifmetall.se
IF Metall

Olle Hammarlund
010-442 80 19, 076-104 87 50
E-post olle.hammarlund@kommunal.se
Kommunal

Mats Löfström
070-584 79 90
E-post mats.lofstrom@livs.se
Livs

Joakim Nexbo
040-671 74 00, 070- 372 28 60
E-post joakim.nexbo@malareforbundet.se
Målarna

Magnus Dahlberg
010-467 43 95, 0702-32 60 63
E-post magnus.dahlberg@storaenso.com
Pappers 21

Ann-Britt Paradis
070-308 43 72
E-post ann-britt.paradis@msb.se
SEKO

Bert Johansson
010-480 32 58
E-post bert.johansson@transport.se
Transport

Snezana Bukvic
040-664 53 90, 072-210 40 45
E-post snezana.bukvic@lo.se
FF-administratör på LO-distriktet i Skåne

John Thörnlund
040-664 53 90, 076-107 50 10
E-post john.thornlund@lo.se
FF-ansvarig på LO-distriktet i Skåne

Från Folksam 

Maria Bolin
040-25 72 11, 0708-31 52 70
E-post maria.bolin@folksam.se 
Folksam Malmö

Anders Johansson
070-654 44 64
E-post anders.a.johansson@folksam.se
Folksam Malmö

Jörgen Olsson
E-post jorgen.olsson@folksam.se
Folksam Malmö

Jessica Petersson
0455-33 72 09, 070-831 69 38
E-post jessica.petersson@folksam.se
Folksam Blekinge

Personlig ersättare (för sin ordinarie förbundsrepresentant)

Robert Nilsson
010-601 13 55, 070-645 44 64
E-post robert.nilsson@byggnads.se
Byggnads

Peter Mårtensson
040-696 22 01, 073-402 24 48
E-post peter.martensson@sef.se
Elektrikerna

Björn Nielsen
042-21 28 03
E-post bjorn.nielsen@fastighets.se
Fastighets

Eddie Erman
046-18 32 13, 0706-76 32 13
E-post eddie.erman@lextrus.com
GS-facket

Per Sandquist
044-20 72 09, 070-512 26 03
E-post per.sandquist@handels.se
Handels avd 4

Jaquline Lenander
0704-47 07 55
E-post jaquline.lenander@hotmail.com
HRF

Jenny Tillander
042-37 70 77
E-post jenny.tillander@ifmetall.se
IF Metall

Esef Mehanovic
0413-205 28, 070-821 30 08
E-post esef.mehanovic@kommunal.se
Kommunal

Neziya Rahman
072-700 49 90
E-post neziya.rahman@livs.se, neziya.rahman@pagen.se
Livs

Kaj Persson
040-671 74 05, 070-572 70 10
E-post kaj.persson@malareforbundet.se
Målarna

Kim Karlsson
073-673 66 38
E-post kimkarlsson@telia.com
Pappers 66

Esbjörn Johansson
073-503 79 04
E-post esse666@hotmail.com
Seko

Kersti Noren-Dahlström
010-480 32 82
E-post kersti.noren-dahlstrom@transport.se
Transport